Prezydent podziękował wolontariuszom przygotowującym paczki żywnościowe

Wielu ludzi składa się na to, aby zasilać banki żywności, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni, bo to są dary serca bardzo potrzebne tym, którym żyje się trudniej. Bardzo dziękuję za każdą formę udziału w tej akcji – powiedział prezydent Andrzej Duda.

W poniedziałek prezydent Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą wziął udział wraz z wolontariuszami w przygotowaniu paczek dla potrzebujących. Spotkanie odbyło się z okazji 22. Świątecznej Zbiórki Żywności w jednej ze szkół podstawowych w Zielonce, a jego gospodarzem była Fundacja Kolos – organizacja partnerska Federacji Polskich Banków Żywności.

„To już kolejna nasza Świąteczna Zbiórka Żywności, którą realizujemy, wspierając to wielkie dzieło, które od dziesięcioleci prowadzi Federacja Banków Żywności. To historia, która zaczęła się w 1996 r. za sprawą inicjatywy, z którą wyszedł wtedy Jacek Kuroń” – przypomniał prezydent.

Jak dodał, później inicjatywa została „podchwycona przez ludzi dobrej woli, powstały pierwsze banki żywności w różnych miejscach w Polsce”. Zaznaczył, że w kraju działają 32 takie banki.

Jak ocenił prezydent, obecnie „skala zbiórki jest bardzo duża”.

„To wielka wdzięczność dla ludzi dobrej woli, dla tych, którzy tę akcję banków żywności organizują, bo to nie tylko kwestia świąt, to kwestia działalności, która toczy się praktycznie cały czas, to apelowanie o rozsądne gospodarowanie żywnością, o to, żeby żywność się nie marnowała” – zaznaczył Andrzej Duda.

Prezydent podkreślił, że akcja to także „mnóstwo darczyńców, osób prywatnych, instytucji, firm, sklepów i producentów”.

„Wielu ludzi składa się na to, aby zasilać banki żywności, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni, bo to są takie dary serca, które są ogromnie potrzebne tym, którym żyje się trudniej” – mówił prezydent RP.

„Cieszę się, że jest coraz więcej Polaków, którzy ten dar serca czynią. Bardzo dziękuję za każdą formę udziału w tej pięknej akcji” – powiedział prezydent Andrzej Duda.

Dodał, że chciałby, aby „taki nastrój wzajemnego wspierania i solidarności (…) był w nas Polakach zawsze”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl