W Boże Ciało w całej Polsce ciepło; możliwe przelotne opady deszczu

Jak podaje IMGW, Europa centralna oraz częściowo zachodnia i południowa znajdą się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Obszar kraju będzie pod wpływem słabego wyżu, którego centrum przemieści się znad południowo-wschodnich Niemiec nad Słowację. Z zachodu napływać będzie powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na wschodzie i północy możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna: we wschodniej połowie kraju od 21 st. do 23 st., w zachodniej od 23 st. do 26 st.; chłodniej na wybrzeżu od 18 st. do 21 st. oraz w rejonach podgórskich od 19 st. do 23 st. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy z czwartku na piątek na zachodzie zachmurzenie małe wzrastające do dużego i po północy opady deszczu, przemieszczające się z zachodu na wschód; na Dolnym Śląsku i Ziemi Lubuskiej możliwe burze. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, w centrum nad ranem wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od 8 st., 11 st. na wschodzie do 14 st., 16 st. na zachodzie; w rejonach podgórskich Karpat około 8 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl