Słonecznie i upalnie w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia i częściowo zachodnia jest w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominuje obszar podwyższonego ciśnienia. Polska znajduje się w tym obszarze. Będzie napływać ciepłe i dość suche powietrze.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1003 hPa i będzie rosło.

W piątek zachmurzenie małe, na wybrzeżu i zachodzie małe i umiarkowane. Temp. maks. w dzień od 24 st. do 26 st. na północnym wschodzie i nad morzem, na pozostałym obszarze od 26 st. do 29 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych.

W nocy z piątku na sobotę na północnym zachodzie zachmurzenie małe wzrastające do umiarkowanego lub dużego. Na pozostałym obszarze kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Po północy miejscami mgły zmniejszające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 12 do 17 st., tylko na północnym wschodzie i w dolinach górskich chłodniej, od 10 do 12 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl