fot. flickr.com

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą rozległe niże znad północy kontynentu. Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad Skandynawią, w strefie falującego frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze pochodzenia zwrotnikowego, jedynie nad krańce północne napłynie powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie powoli spadać.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami na zachodzie, północy i w centrum kraju przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 13 st. C do 17 st. C. W rejonach podgórskich Karpat miejscami około 12 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem miejscami dość silny, lokalnie na południu kraju oraz na wybrzeżu porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W Bieszczadach porywy wiatru do 70 km/h, a w Sudetach do 75 km/h.

W nocy zachmurzenie duże, miejscami na południu większe przejaśnienia. W południowej połowie kraju miejscami słabe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym i silnym, i tu prognozowana suma opadów do 20 mm. Lokalnie na Ziemi Lubuskiej możliwe burze. Na zachodnim Pomorzu możliwe lokalne mgły ograniczające widzialność do 500 m.

Temperatura minimalna od 7 st. C na północnym wschodzie do 12 st. C na zachodzie, chłodniej na Podhalu około 6 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie na południu kraju porywisty, przeważnie południowo-zachodni, na północnym zachodzie zmienny. W czasie burz wiatr porywisty. W Bieszczadach porywy wiatru do 70 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl