fot. PAP/Wojtek Jargiło

Deszczowo na południu Polski

Jak informuje IMGW, Polska będzie w zasięgu rozległego niżu znad Bałkanów. W ciągu dnia nad krańce południowe nasunie się ciepły front atmosferyczny. Przeważającą część kraju będzie obejmowało chłodne powietrze polarne morskie, tylko nad dzielnice południowe zacznie napływać nieco cieplejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, rano z licznymi rozpogodzeniami. W południowej części kraju oraz na zachodzie wybrzeża opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. C na południowym zachodzie do 18 st. C na północnym wschodzie i nad morzem, w dolinach górskich od 11 st. C do 13 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy południowy, na pozostałym obszarze południowo-wschodni i wschodni. W Tatrach wiatr bardzo silny, do 65 km/h, w porywach do 100 km/h, stopniowo słabnący.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami w północnej części kraju. Od wschodniej części Pomorza po Podlasie i Suwalszczyznę bez opadów. W pozostałej części kraju okresami opady deszczu, wysoko w Tatrach deszczu ze śniegiem. W drugiej części nocy lokalnie, zwłaszcza w dolinach górskich, mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 8 st. C na południowym zachodzie i północnym wschodzie, 11 st. C w centrum, do 13 st. C nad samym morzem; w rejonach podgórskich około 5 st. C. Wiatr słaby, zmienny, tylko na północnym wschodzie okresami umiarkowany, wschodni.

PAP

drukuj