Czeka nas zimny dzień z opadami deszczu i śniegu

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz częściowo środkowa będą w zasięgu głębokiego niżu z ośrodkiem nad północną Skandynawią. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie układ wysokiego ciśnienia z centrami nad Irlandią i Francją.

Polska znajdzie się pod wpływem wspomnianego niżu. Z północnego zachodu na południowy wschód kraju przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, od północy kraju przechodzące w opady deszczu ze śniegiem, a na wybrzeżu opady deszczu. Na północnym wschodzie możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej na wybrzeżu miejscami do 6 cm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 1 do 3 st., w rejonach podgórskich od -2 do 0 st., na wybrzeżu od 3 do 6 st. Wiatr umiarkowany i porywisty, na wybrzeżu dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, okresami zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże, na północy kraju większe przejaśnienia. Opady deszczu ze śniegiem, na południu kraju śniegu. Na wybrzeżu opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowana wysokość opadów w Sudetach do 12 mm, przyrost pokrywy śnieżnej miejscami o 10 cm. Temperatura minimalna od -1 st. na wschodzie do 3 st. na zachodzie, w rejonach podgórskich Karpat około -4 st., na wybrzeżu około 4 st. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, na wybrzeżu dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, okresami zamiecie i zawieje śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl