fot. PAP/Grzegorz Momot

W sobotę na południu Polski, przelotne opady śniegu. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm

Jak informuje IMGW południowo-wschodnie i północno-zachodnie krańce Europy będą obejmowały niże. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Niemcami.

Wyż ten wpłynie na pogodę także w Polsce, jedynie południowy wschód kraju pozostanie na skraju niżu znad Ukrainy. Z północy będzie napływać chłodne powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1019 hPa i będzie rosło.

W sobotę w Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na północy i zachodzie. Miejscami, zwłaszcza na południu, przelotne opady śniegu. W Karpatach przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm. Temperatura maksymalna od -2st.C na wschodzie kraju do 2st.C na zachodzie i 3st.C nad morzem. Na Pogórzu Karpackim od -5st.C do -2st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, na południowym wschodzie oraz Pogórzu Karpackim w porywach do 65 km/h, północny. W Karpatach i w Sudetach wiatr w porywach do 80 km/h, w górach i na terenach podgórskich będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy z soboty na niedziele zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Bez opadów jedynie na północnym zachodzie. W Bieszczadach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 8 cm. Temperatura minimalna od -7st.C na północnym wschodzie do -2st.C na zachodzie, na obszarach podgórskich od -8st.C do -4st.C, nad morzem od -1st.C do 1st.C. Spadek temperatury poniżej 0st.C będzie powodował miejscami oblodzenie nawierzchni dróg i chodników. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym wschodzie okresami porywisty, północny, skręcający w drugiej połowie nocy na kierunki zachodnie. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl