fot. PAP

Prognoza pogody na weekend

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie i Skandynawia znajdą się w zasięgu rozległego niżu znad Atlantyku, pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem układów wysokiego ciśnienia. Pogodę w Polsce kształtować będzie klin wyżowy. Z zachodu napłynie ciepła polarnomorska masa powietrza. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie szybko rosło.

W sobotę na zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze duże, okresami opady deszczu, od zachodu postępujące większe przejaśnienia i stopniowy zanik opadów, na południowym wschodzie opady deszczu do 12 mm, w Karpatach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temp. maks. od 5 st. na północnym wschodzie, 7 st. w centrum, do 9 st. na południowym zachodzie i zachodzie, w rejonach podgórskich od 4 do 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, na południu słaby, zmienny.

W nocy z soboty na niedzielę na południowym wschodzie i wschodzie zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, w Karpatach deszczu ze śniegiem i śniegu, stopniowo zanikające, na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami mgła z widzialnością poniżej 500 m. Temp. min. od – 3 do -5 st. w kotlinach górskich, od 0 do -2 st. na przeważającym obszarze, 1 st. na Podlasiu, Roztoczu i Podkarpaciu, do 2 st. na wschodnim Wybrzeżu. Wiatr słaby, na wschodzie północno-zachodni, na północy południowo-zachodni, na pozostałym obszarze zmienny.

W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie początkowo duże, miejscami opady deszczu, stopniowo zanikające, rano lokalnie mgła z widzialnością poniżej 500 m. Temp. maks. od 5 st. na południowym wschodzie, 8 st. w centrum, do 10 st. na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr słaby, zmienny, na zachodzie i północy słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z opadami deszczu, po południu większe przejaśnienia i zanikające opady. Temp. maks. 7 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temp. min. -1 st. Wiatr słaby, zmienny. W niedzielę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temp. maks. 8 st. Wiatr słaby, zmienny.

 

PAP/RIRM

drukuj