fot. PAP

Kolejna pikieta pro-life w Elblągu

Mieszkańcy Elbląga już po raz drugi będą dziś pikietować w obronie dzieci nienarodzonych. Manifestację zaplanowano przed szpitalem wojewódzkim. Początek o godz. 11.00.

Elblążanie sprzeciwiają się obecnej ustawie o ochronie życia ludzkiego. Jak podaje koordynator pikiety – Wojciech Ciok – celem wydarzenia jest także poinformowanie mieszkańców Elbląga o tym, którzy parlamentarzyści z ich miasta głosowali przeciwko ich projektowi ustawy antyaborcyjnej.

– Chcemy zasygnalizować Elblążanom i poinformować ich o tym co miało miejsce w zeszłym roku. Ja byłem koordynatorem zbiórki podpisów i wiem, że wiele osób z Elbląga podpisało się pod projektem ustawy Fundacji Pro – Prawo do życia, która jakby wykreślała tę aborcję eugeniczną. Chcielibyśmy poinformować mieszkańców jak głosowali posłowie. Wiemy, że nie do końca wszyscy śledzą to co się dzieje w rządzie, a ciekawostką dla nas i dla samych Elblążan było to, że na siedmiu posłów, którzy są w parlamencie z Elbląga pięciu głosowało za odrzuceniem tego projektu ustawy – powiedział Wojciech Ciok z Fundacji Pro – Prawo do życia.   

Organizator pikiety zwraca także uwagę na nieprawidłowości obecnego prawa aborcyjnego.

– Chcemy także zwrócić uwagę na niesprawiedliwość obecnego prawa. Dla nas to jest tak naprawdę segregacja. Zdrowe dzieci mogą się w Polsce rodzić a te chore już niekoniecznie. Dla nas jest to niesprawiedliwość i o tym też będziemy mówić – dodał Wojciech Ciok.

To już druga pikieta w Elblągu w obronie życia. Pierwsza odbyła się w styczniu bieżącego roku.

RIRM

drukuj