fot. PAP

Antyaborcyjna pikieta w Elblągu

„Stańmy w obronie zabijanych poczętych dzieci chorych!” – pod takim hasłem przy elbląskiej katedrze zgromadzili się uczestnicy antyaborcyjnej pikiety zorganizowanej przez Fundację PRO – Prawo do życia. Miała ona charakter edukacyjny.

Organizatorzy pikiety chcą ukazać prawdę o tzw. aborcji informując mieszkańców o tym,  którzy z posłów elbląskiego okręgu wyborczego głosowali za odrzuceniem projektu ustawy wykluczającego zabijanie dzieci poczętych ze względu na nieuleczalną chorobę – informuje Ewa Penkalska, organizator pikiety.

Zebraliśmy informacje na temat posłów, którzy głosowali za, a którzy przeciw. Był plakat na pikiecie przedstawiający panią posłankę Elżbietę Gelert. Jest ona dyrektorką szpitala wojewódzkiego w Elblągu. Uzyskała najwięcej głosów na posłankę. Dlatego był jej plakat. Obok jej zdjęcia umieściliśmy zdjęcie dziecka w dwudziestym drugim tygodniu, które jest właśnie w trakcie aborcji – mówi Ewa Penkalska.

W 2013 r. ponad 400 tys. osób z całej Polski podpisało propozycję – projekt ustawy, który w swym założeniu miał wykluczyć tzw. aborcje dzieci poczętych ze względu na nieuleczalną chorobę (m.in. z zespołem Downa). Niestety większością głosów, posłowie odrzucili projekt. Jak zaznacza Ewa Penkalska, głównym powodem organizowania pikiety jest powrót do wprowadzenia w życie odrzuconego w zeszłym roku projektu ustawy.

– Chcemy poruszyć sumienie ludzi, żeby zobaczyli, że to jest zabijanie, a nie jak większość zwolenników uważa, tylko zlepek komórek. Chcemy żeby Elblążanie zauważyli co się dzieje. Mamy informacje, że u nas w szpitalu wojewódzkim są dokonywane aborcje. Będziemy powracać do ustawy. Mamy nadzieję, że ona wreszcie przejdzie i wszyscy, którzy mają władzę obudzą się i uświadomią, że to jest śmierć, że to jest zabijanie nienarodzonych dzieci, które nie mogą walczyć. Wierzymy w to, że nadal będzie walka o ustawę – dodaje Ewa Penkalska.

Więcej informacji na temat Fundacji PRO – Prawo do życia można znaleźć na stronie www. stopaborcji.pl

Kliknij aby obejrzeć plakat

RIRM

drukuj