M. Korzekwa-Kaliszuk: Mobilizacja ludzi świadczy o konieczności szybkiego rozpatrzenia projektu #ZatrzymajAborcję

Inicjatorzy projektu „Zatrzymaj aborcję” wzywają parlamentarzystów, by nie przeciągali prac nad ustawą. Obywatelska inicjatywa ustawodawcza zakłada wyeliminowanie możliwości zabicia dziecka poczętego ze względu na podejrzenie ciężkiej i nieuleczalnej choroby lub wady genetycznej. Podpisało się pod nią ponad 800 tys. osób.

Dwa tygodnie temu posłowie zdecydowali o skierowaniu projektu do dalszych prac w komisji. Wiadomo jednak, że dziś sejmowa Komisja Polityki Społecznej i Rodziny się nim nie zajmie.

Tymczasem, na podstawie przesłanki eugenicznej, w polskich szpitalach każdego dnia giną dzieci nienarodzone – wskazuje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, działaczka pro-life.

– Każdego dnia ginie średnio troje dzieci tylko dlatego, że obowiązuje takie okrutne prawo, które pozwala zabić człowieka ze względu na podejrzenie niepełnosprawności. To wystarczający powód, by zająć się tą sprawą. Poza tym świadczy o tym ogromna mobilizacja ludzi w całej Polsce, poparcie i starania Kościoła, żeby ta sprawa była w końcu załatwiona. To wszystko jest bardzo ważne i daje nadzieję – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Z kolei liderzy Platformy Obywatelskiej zapowiedzieli złożenie w Sejmie „pakietu dla kobiet”.

Ma to być projekt zmian w prawie, który utrzyma obecny tzw. kompromis aborcyjny i uzupełni go m.in. o refundację antykoncepcji, in vitro, badania prenatalne oraz edukację seksualną.

Takie ustalenie zapadło na wczorajszym posiedzeniu klubu PO. Było ono poświęcone m.in. sytuacji w Platformie po głosowaniach nad zmianami w prawie aborcyjnym.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl