Pogrzeb ks. infułata Józefa Wójcika

W Suchedniowie w kościele św. Andrzeja Apostoła o godz. 12.00 odbędą się uroczystości pogrzebowe księdza infułata Józefa Wójcika.

Transmisję z uroczystości przeprowadzi Radio Maryja i TV Trwam.

Zasłużony dla Kościoła w Polsce ks. infułat Józef Wójcik zmarł w niedzielę po ciężkiej chorobie. Miał 80 lat.

Ks. infułat całe swoje życie wiernie trwał przy Chrystusie i Matce Bożej. Był nieugięty wobec nacisków władz PRL-u, za co osiemnaście razy był karany. Pełny odwagi stawał w obronie krzyży, a także nauczał religii, za co dziewięciokrotnie skazywano go na karę więzienia. W 1972 roku zasłynął „wykradzeniem” aresztowanej przez komunistów kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej, co pozwoliło na peregrynacje wizerunku wśród wiernych.

Honorowy obywatel miasta Suchedniowa. Odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski, Orderem Zasługi Republiki Włoskiej, a także Orderem Uśmiechu i wielu innych odznaczeń różnych instytucji. Ponadto Rycerz Zakonu Rycerskiego Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie.

Księże infułacie Józefie byłeś dzielnym rycerzem Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, wiernym stróżem Matki Bożej Jasnogórskiej. Głosiłeś Słowo Boże nie tylko w Suchedniowie, gdzie opłakują Cię twoi parafianie, ale w Polsce i poza nią. Twoje dokonania były cenione przez Prymasa Tysiąclecia, ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, ks. abp. Bronisława Dąbrowskiego. Znali Cię i kochali księża a młodzi mogą się uczyć jak należy trwać przy Kościele, jak ewangelizować w sytuacjach trudnych, nadzwyczajnych. Historia przypomni Twoje upokorzenia, twoje wezwania na przesłuchania, areszty, sądy to wszystko było Twoim udziałem. Odpoczywaj w Pokoju, dzielny rycerzu – mówił ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl