Zawsze był dla drugich

Rodzina, duszpasterze i parafianie pożegnali ks. infułata Józefa Wójcika. Msza św. żałobna sprawowana była w południe w kościele św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie. Eucharystii przewodniczył ks. bp Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej.

Całe swoje życie wiernie trwał przy Chrystusie i Matce Bożej – powiedział podczas homilii ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, ordynariusz diecezji drohiczyńskiej.

– Żegnamy kapłana, który przez całe swoje życie kapłańskie świecił świadectwem wiary i miłości do Chrystusa. To światło było tym jaśniejsze, gdyż dawało o sobie znać. Ponurą nocą, którą było bezwzględne promowanie ateizmu w komunistycznym wydaniu. Ksiądz Józef dostąpił tej łaski, że właśnie jego pogrzeb odbywa się w święto konsekracji bazyliki św. Piotra w Rzymie. Dla podkreślenia tej jedności, której był wierny całe swoje życie. Ksiądz Infułat ciągle szedł do tych, którzy z różnych powodów znaleźli się na peryferiach, do czego Papież zachęca, jak to miało miejsce chociażby we Wierzbicy. Odważnie głosił Chrystusa, wpatrując się w Jego krzyż, jak to działo się w Ożarowie. I zawsze był dla drugich – mówił ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz.

***

Ks. infułat Józef Wójcik odebrał komunistom kopię jasnogórskiego obrazu. Dzięki temu pielgrzymowała Ona po polskiej ziemi. Duchowny zawsze pełen odwagi stawał w obronie krzyży i tego co święte. Ks. infułat sprzeciwiał się dyskryminacji katolików w Polsce – w tym także TV Trwam.

Ksiądz Infułat od ponad 30 lat pełnił funkcję proboszcza w suchedniowskiej parafii pw. św. Andrzeja Apostoła. Za swe posługi, przy pomocy mieszkańców Ostojowa i Włochów wybudował kościół pw. św. Alojzego Orione w Ostojowie. Przeprowadził też remont parafii w Suchedniowie.

Ks. Józef Wójcik zmarł, po ciężkiej chorobie nowotworowej. Ostatnie tygodnie życia spędził w Świętokrzyskim Centrum Onkologii w Kielcach. Tam, w wieku 80 lat odszedł w niedzielę, 16 lutego 2014 roku. Transmisje uroczystości pogrzebowych przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

Ks. infułat Józef Wójcik został pochowany w Suchedniowie.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl