Zmarł ks. infułat Józef Wójcik

W wieku 80 lat odszedł do Pana zasłużony dla Kościoła w Polsce ks. infułat Józef Wójcik.

Kapłan zmarł w kieleckim szpitalu. O powrót do zdrowia modlili się wierni i kapłani parafii pw. św. Andrzeja Apostoła z Suchedniowa, gdzie od ponad trzech lat ksiądz infułat był rezydentem. Wcześniej kapłan kierował tą parafią przez 38 lat. O śmierci księdza infułata poinformowało Radio Plus Radom.

Zmarły dziś ks. infułat Józef Wójcik całe swoje życie wiernie trwał przy Chrystusie i Matce Bożej. Był nieugięty wobec nacisków władz PRL, za co osiemnaście razy był karany.

Nieugięty i pełny odwagi stawał w obronie krzyży, a także nauczał religii, za co dziewięciokrotnie skazywano go na karę więzienia.

W ubiegłym roku ks. Wójcik wystosował list otwarty do premiera Donalda Tuska, w którym wyraził swój sprzeciw oraz ubolewanie ze względu na dyskryminowanie katolików w Polsce.

„Doszedłem do wniosku, że moim moralnym obowiązkiem jest, aby napisać ten list otwarty do Pana Premiera, gdyż widzę, jak są poniewierani i dyskryminowani ludzie wierzący w Polsce, jak znieważane są przedmioty kultu. Tego samego doznawałem ja i moi parafianie w czasach komunizmu. Bo już w dwa miesiące po święceniach kapłańskich siedziałem w więzieniu za to, że stanąłem w obronie krzyża, usuwanego z sal szkolnych w Ożarowie k. Ostrowca Świętokrzyskiego” – napisał kapłan.

Ponadto były proboszcz suchedniowskiej parafii stanął w obronie Telewizji Trwam.

Całą treść listu ks. infułata Józefa Wójcika można przeczytać tutaj.

Izabela Kozłowska /NaszDziennik.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl