Chrońmy nasze dzieci!

Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej zaprasza wszystkich, którym nie jest obojętny los przyszłych pokoleń Polaków na konferencję pt. „Chrońmy nasze dzieci!”. Spotkanie odbędzie się dziś o godz. 10.00 w Sali Widowiskowej Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich (przy ulicy Sadowej 12A w Łomży).

plakat chronmy dzieci3

Konferencję rozpocznie modlitwa i wprowadzenie w tematykę jaka będzie poruszana w późniejszych prelekcjach. W programie przewidziane są wykłady znamienitych prelegentów dotyczące różnych dróg ku zniewoleniu współcześnie polskich dzieci min. przez media. Dodatkowo ks. bp Tadeusz Bronakowski poruszy problem rozpijania dzieci. Na koniec ks. Sławomir Kostrzewa rozpatrzy temat zabawek, które szkodzą naszym pociechom.

– Temat ten jest bardzo ważny, ponieważ każdemu z nas powinno zależeć na dzieciach, które są przyszłością tego narodu, więc sprawa zabawek jakimi się bawią, internetu i wszystkich zagrożeń, które je otaczają jest niezmiernie istotna – powiedział Edward Zieliński, przewodniczący Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej.

Konferencja „Chrońmy nasze dzieci” jest kontynuacją konferencji na temat gender, którą także zorganizowano ostatnio w Łomży.

– Niedawno w Łomży odbyła się także konferencja na temat tego jak groźna dla całego społeczeństwa, w tym także dla dzieci jest ideologia gender. Postanowiliśmy zatem kontynuować ten temat zwracając tym razem uwagę na wszelkie inne zagrożenia przed którymi stoją nasze dzieci – dodał przewodniczący Edward Zieliński.

Głównymi organizatorami konferencji są: Rada Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Łomżyńskiej, Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana oddział Łomża oraz Wydział Nauczania i Wychowania Katolickiego Kurii Diecezjalnej w Łomży.

Zakończenie wykładów planowane jest na godzinę 13.30. Podsumuje je ks. dr Zbigniewa Pyskło.

 

RIRM

drukuj