fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Polska pozostanie w zasięgu masy polarnej morskiej

Jak informuje IMGW, Europa północna będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostała część kontynentu będzie pod wpływem klina wyżowego, związanego z rozległym wyżem znad Atlantyku. Przeważająca część Polski będzie w zasięgu wyżu znad wschodniego Atlantyku, na północy przejściowo zaznaczy się skraj zatoki niżu znad Morza Norweskiego wraz z przemieszczającym się przez północne województwa z zachodu na wschód układu frontów atmosferycznych. Polska pozostanie w zasięgu masy polarnej morskiej, na południowym wschodzie nieco cieplejszej, a na północnym zachodzie chłodniejszej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i powoli będzie rosło.

W czwartek w południowo-wschodniej części kraju zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane, na pozostałym terenie na ogół umiarkowane, okresami wzrastające do dużego; przejściowo możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 18 st. nad morzem do 25 st. na Lubelszczyźnie. Wiatr słaby, na północnym zachodzie i okresowo w centrum również umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy z czwartku na piątek na ogół zachmurzenie małe lub umiarkowane, na północy i wschodzie okresami wzrastające do dużego i możliwe słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 9 st. na Podhalu i 10 st. na krańcach wschodnich do 15 st. nad morzem. Wiatr słaby, jedynie na północy okresami umiarkowany, a nad morzem porywisty, południowo-zachodni.

W piątek w ciągu dnia zachmurzenie na ogół umiarkowane i duże, okresami przelotne opady deszczu, tylko na południowym wschodzie zachmurzenie do końca dnia małe lub umiarkowane i bez opadów. Temperatura maksymalna 17 st. nad morzem do 23 st. na południu i środkowym wschodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, na północy, zachodzie i w centrum okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Nad morzem porywy wiatru do 60 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie będzie umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie także umiarkowane. Temperatura minimalna 11 st. Wiatr słaby, przeważnie południowo-zachodni. W piątek w ciągu dnia zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl