W Polsce kolejny dzień mocno na minusie

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy wyż z centrum nad północną Skandynawią. Jedynie na południu kontynentu zaznaczać się będzie wpływ płytkich niżów.

Polska będzie w zasięgu wyżu znad Skandynawii, w mroźnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady śniegu, zwłaszcza we wschodniej połowie Polski oraz na północy. Na wschodnim wybrzeżu opady okresami o natężeniu umiarkowanym, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej lokalnie o 8 cm. Temperatura maksymalna od -13 st., -10 st. na wschodzie kraju i w rejonach podgórskich do -7 st., -5 st. na zachodzie i -3 st. lokalnie na zachodnim wybrzeżu. Wiatr umiarkowany, na wschodzie i północy miejscami porywisty, wschodni i północno-wschodni, lokalnie powodujący zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami opady śniegu, głównie w Karpatach oraz nad morzem. Temperatura minimalna od -20 st., -18 st. na północnym wschodzie oraz lokalnie w rejonach podgórskich do -17 st., -13 st. na przeważającym obszarze kraju i -10 st. miejscami na wybrzeżu. W dolinach karpackich lokalnie spadek temperatury do -22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, nad morzem oraz na północnym wschodzie porywisty, północno-wschodni. Lokalnie zamiecie i zawieje śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl