W Polsce pogodny poniedziałek

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia, centralna i północno-wschodnia będzie w zasięgu wyżów, na pozostałym obszarze dominować będą niże. Polska północna będzie na skraju niżu znad Skandynawii, pozostała część kraju będzie zasięgu klina wyżu znad Balearów. Napływać będzie chłodne powietrze arktyczne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północnym zachodzie, na krańcach zachodnich miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 2 st. na wschodzie do 5 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu i w górach porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek na południu i wschodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie przeważnie duże, miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w Sudetach śniegu. Na wschodzie miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od -4 st. na południowym wschodzie do 4 st. na północnym zachodzie, lokalnie w dolinach i kotlinach karpackich do -9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie, w centrum kraju oraz na Pomorzu porywisty, na wybrzeżu w porywach do 65 km/h, południowy i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj