fot. flickr.com

Prognoza pogody na 8 i 9 stycznia

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, Bałkany oraz Nizina Węgierska będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi.

Przez Polskę od południowego zachodu w kierunku północno wschodnim przemieszczać się będzie zatoka z ciepłym frontem atmosferycznym, związana z niżem zna Danii. Zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze pochodzenia polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadało.

W piątek zachmurzenie duże. Na wschodzie Polski okresami opady śniegu. Na pozostałym obszarze opady śniegu, przechodzące w opady deszczu ze śniegiem, a w zachodniej połowie Polski miejscami opady deszczu i deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Od południowego zachodu kraju postępujące większe przejaśnienia i stopniowy zanik opadów. Rano na zachodzie, południu i w centrum kraju miejscami mgły zmniejszające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -7 st., -4 st. na północnym wschodzie, -1 st., 1 st. na przeważającym obszarze, do 1 st., 2 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni, początkowo na wschodzie południowo-wschodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże, na południu Polski większe przejaśnienia. W centrum i na północy kraju opady śniegu. W centrum przejściowo również opady deszczu ze śniegiem lub marznącego deszczu powodującego gołoledź. Lokalnie mgły zmniejszające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -8 st. na północnym wschodzie do -2 st. na zachodzie. Na wybrzeżu miejscami około -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W sobotę zachmurzenie duże. Większe przejaśnienia możliwe w centrum. Miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Na krańcach południowych miejscami opady deszczu i deszczu marznącego, powodującego gołoledź. Rano lokalnie mgły zmniejszające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -2 st., 0 st. na północnym wschodzie, 0°C, 2 st. na przeważającym obszarze, do 2 st., 3 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, lokalnie umiarkowany, z kierunków południowych.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu. Temperatura maksymalna 0 st.. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady śniegu. Temperatura minimalna -3 st.. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W sobotę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 0 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj