Napływa polarno-morska masa powietrza

Jak informuje IMGW, Europa centralna będzie w zasięgu wyżu, którego centrum w południe znajdzie się nad południowo zachodnią Polską. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska znajdzie się w zasięgu tego wyżu, jedynie na krańcach wschodnich zaznaczy się wpływ frontu okluzji. Napływa polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa.

W poniedziałek na wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południowym wschodzie miejscami słabe przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15 st. na północnym wschodzie do 22 st. na południowym zachodzie; w dolinach karpackich około 15 st. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południowym wschodzie Polski, nad ranem silne zamglenia oraz mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 3, 4 st. na północnym wschodzie do 9, 10 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

We wtorek na wschodzie Polski zachmurzenie umiarkowane, na zachodzie stopniowo wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu oraz burz. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna od 20, 21 st. na wschodzie do 23, 25 st. na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Porywy wiatru w czasie burz do 80 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. We wtorek zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 22 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj