Symbole ŚDM będą na Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja

Symbole Światowych Dni Młodzieży nawiedzą XVII Pielgrzymkę Młodych z Radiem Maryja, która odbędzie się 30 maja na Jasnej Górze. Krzyż i ikona Matki Bożej Salus Populi Romani przybędą do Częstochowy z Archidiecezji Przemyskiej. Uroczyście wniesie je delegacja z Leska.

Znaki ŚDM dojadą na ostatnią część Pielgrzymki Młodych, czyli na odbywający się po Apelu Jasnogórskim koncert zespołu PROPHETES. Podczas występu nastąpi specjalny moment, kiedy każdy z uczestników pielgrzymki będzie mógł podejść i adorować symbole – tłumaczy o. Marcin Krupa CSsR, koordynator Pielgrzymki Młodych. Droga peregrynacji została zmieniona specjalnie po to, by zgromadzeni na Jasnej Górze uczestnicy naszej pielgrzymki mogli zobaczyć symbole – dodaje redemptorysta.

Jest to dla nas wielka łaska i wyróżnienie, że symbole, które towarzyszą największym młodzieżowym uroczystością religijnym na świecie, również towarzyszyć będą młodzieży zebranej na XVII Pielgrzymce Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę – podkreśla o. Marcin Krupa CSsR.

Podczas zakończenia pielgrzymki, symbole odbierze delegacja z Piekar Śląskich, gdzie będą one gościć następnego dnia.

Pielgrzymka Młodych z Radiem Maryja na Jasną Górę odbywa się w tym roku pod hasłem „Błogosławieni czystego serca” [Więcej o pielgrzymce].

RIRM

drukuj