fot. Paweł Palembas

Polska będzie pod wpływem wyżu

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia po centralną znajdować się będzie pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę będą kształtować niże. Polska będzie pod wpływem wyżu z rejonu Czech. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek na zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a w Karpatach powyżej 600 m n.p.m. przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. na wschodzie do 10 st. na zachodzie i 11 st. miejscami na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i północny.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, na Suwalszczyźnie deszczu i deszczu ze śniegiem. W Karpatach powyżej 600 m n.p.m. okresami opady śniegu. W Sudetach miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 st. na północnym wschodzie, około 3 st. w centrum kraju do 7 st. na zachodzie i 10 st. na zachodnim wybrzeżu. Na Pogórzu Karpackim temperatura lokalnie -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże. Przed południem na południowym wschodzie Polski, a po południu na północnym zachodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Opady deszczu przemieszczające się z zachodu na wschód Polski. Na Suwalszczyźnie początkowo opady deszczu ze śniegiem. Możliwe burze. W województwie pomorskim wysokość opadów do 12 mm. Wysoko w Karpatach możliwe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie, około 10 st. w centrum do 12 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni, skręcający na północno-zachodni, na wschodzie Polski początkowo południowy. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj