Polska będzie pod wpływem wyżu

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia po centralną znajdować się będzie pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę będą kształtować niże. Polska będzie pod wpływem wyżu z rejonu Czech. Z północnego zachodu napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek na zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane, rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami przelotne opady deszczu, a w Karpatach powyżej 600 m n.p.m. przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st. na wschodzie do 10 st. na zachodzie i 11 st. miejscami na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i północny.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, na Suwalszczyźnie deszczu i deszczu ze śniegiem. W Karpatach powyżej 600 m n.p.m. okresami opady śniegu. W Sudetach miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 st. na północnym wschodzie, około 3 st. w centrum kraju do 7 st. na zachodzie i 10 st. na zachodnim wybrzeżu. Na Pogórzu Karpackim temperatura lokalnie -1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

We wtorek zachmurzenie duże. Przed południem na południowym wschodzie Polski, a po południu na północnym zachodzie większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Opady deszczu przemieszczające się z zachodu na wschód Polski. Na Suwalszczyźnie początkowo opady deszczu ze śniegiem. Możliwe burze. W województwie pomorskim wysokość opadów do 12 mm. Wysoko w Karpatach możliwe opady śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie, około 10 st. w centrum do 12 st. na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni, skręcający na północno-zachodni, na wschodzie Polski początkowo południowy. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. We wtorek zachmurzenie duże i okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl