Prognoza pogody na 15 i 16 lutego

Jak informuje IMGW, na północy i północnym zachodzie Europy pogodę będzie kształtował rozległy niż znad Islandii. Półwysep Bałkański aż po Morze Czarne również będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostałe rejony kontynentu będą w zasięgu wyżu, który rozciąga się od Rosji przez Europę południową i środkową po Atlantyk. Polska będzie w zasięgu klina wyżu znad Rosji, w tej samej polarnej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1015 hPa i będzie rosło.

W czwartek w południowo-wschodniej części kraju zachmurzenie duże i miejscami słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie miejscami duże. Rano gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -3 st. na północnym wschodzie, około 0 st. w centrum, do 3 st. na północnym zachodzie. Wiatr słaby, na Pomorzu miejscami umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-wschodni i wschodni.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na zachodzie opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Na południowym wschodzie miejscami marznące mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od -6 st. na wschodzie do -1 st. na zachodzie, chłodniej na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu i południu Lubelszczyzny od -8 st. do -4 st., a w rejonach podgórskich Karpat od -12 st. do -8 st. Nad morzem cieplej, temperatura minimalna od -2 st. do 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, dość silny i porywisty, południowy i południowo-wschodni, na zachodzie skręcający na południowo-zachodni i zachodni.

W piątek na przeważającym obszarze zachmurzenie duże, okresami opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a nad ranem lokalnie marznącego deszczu powodującego gołoledź. Od zachodu postępujące większe przejaśnienia i zanik opadów. Temperatura maksymalna: na wschodzie od -1 st. do 1 st., w centrum około 2 st., na zachodzie od 4 st. do 6 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo zachodni i zachodni.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura minimalna -3 st. Wiatr słaby, południowy. W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1°C. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl