Nad Polską niż znad Bałtyku

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia, północna i północno-wschodnia będzie w zasięgu niżów, nad pozostałym obszarem kontynentu dominował będzie rozległy wyż.

Polska północno-wschodnia będzie w zasięgu niżu znad Bałtyku, południowo-zachodnia część kraju będzie na skraju wyżu znad Alp. Z północnego zachodu na południowy wschód przemieszczać się będzie front chłodny. Początkowo zalegać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie, za frontem napłynie masa chłodniejsza, wilgotna, polarno-morska.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i będzie rosnąć.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na południu, a w drugiej części dnia również na północnym zachodzie kraju, a wieczorem również miejscami w centrum. Na północy, zachodzie oraz w centrum kraju przelotne opady deszczu, od zachodu zanikające. Temperatura maksymalna od 10 st., 11 st. na północny do 14 st., 15 st. na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, na wybrzeżu okresami silny (do 45 km/h), zachodni i północno-zachodni. Porywy wiatru do 55 km/h na południu Polski, 70 km/h w centrum i 80 km/h na północy oraz wysoko w górach. Na wybrzeżu wschodnim porywy wiatru do 85 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na północnym wschodzie i wschodzie początkowo przelotne opady deszczu. Na zachodzie i południu kraju nad ranem miejscami mgły ograniczające widzialność miejscami do 200 m. Temperatura minimalna od 3 st. do 7 st. W kotlinach i dolinach górskich lokalnie spadki temperatury do 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północnym wschodzie i na wybrzeżu wschodnim początkowo dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W piątek zachmurzenie umiarkowane, na zachodzie i północnym zachodzie wzrastające do dużego i tam miejscami opady deszczu. Początkowo lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 8 st., 10 st. na północnym wschodzie do 13 st., 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu kraju lokalnie porywisty, z kierunków południowych. Po południu na północnym zachodzie wiatr porywisty, na wybrzeżu w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr umiarkowany, zachodni. W porywach prędkość wiatru do 65 km/h. W nocy zachmurzenie duże, do umiarkowanego. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr zachodni i południwo-zachodni, początkowo umiarkowany i porywisty, po północy słaby. W piątek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl