Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, Europa północna będzie pod wpływem niżów znad północnego Atlantyku, południowa w zasięgu wyżów znad Azorów oraz Rumunii. Polska będzie pomiędzy wyżem znad Rumunii a rozległym układem niżowym znad północnego Atlantyku. Po południu od północnego zachodu nasunie się strefa frontu okluzji. Z południowego zachodu napływać będzie cieplejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w Małopolsce i na Podkarpaciu. W zachodniej połowie okresami opady deszczu, na północnym wschodzie i w centrum śniegu, w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Warmii śniegu z deszczem. W Kotlinie Kłodzkiej, na Opolszczyźnie, Pomorzu i Mazurach możliwe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -3 st., -2 st. na krańcach wschodnich do 3 st., 4 st. na krańcach zachodnich. Wiatr umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni, na północy porywisty. Na wybrzeżu wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 55 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie całkowite i duże. Na zachodzie kraju opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem i śniegu oraz miejscami marznącego deszczu powodujące gołoledź. Na Podlasiu możliwe zawieje śnieżne, a w opadach śniegu ograniczenia widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od -6 st. na południowym wschodzie do 2 st. na krańcach zachodnich. Wiatr umiarkowany i dość silny, z kierunków zachodnich, w porywach do 55 km/h, a na południowym zachodzie i na wybrzeżu do 65 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 110 km/h.

W piątek zachmurzenie duże, w zachodniej połowie kraju okresami opady deszczu, na pozostałym obszarze deszczu ze śniegiem, jedynie na północnym wschodzie śniegu. Temperatura maksymalna od 1 st., 2 st. na krańcach wschodnich do 4 st., 5 st. na Opolszczyźnie i krańcach zachodnich, a na Dolnym Śląsku miejscami do 6 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, południowo-zachodni i zachodni, w porywach do 70 km/h. Na Przedgórzu Sudeckim i na wybrzeżu wiatr dość silny i silny od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 130 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże, większe przejaśnienia możliwe po południu. Początkowo możliwe jeszcze słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby do umiarkowanego, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże oraz opady śniegu, przechodzące w opady deszczu ze śniegiem, możliwy też marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura minimalna -1 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. W piątek zachmurzenie duże, po południu opady deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni i południowo-zachodni.

PAP

drukuj