Kolejne pomysły MEN

Ministerstwo Edukacji Narodowej po raz kolejny chce przemycić ideologiczne treści szkodliwe dla uczniów. Jest to jednocześnie ograniczenie uprawnień rodziców do wychowania swoich dzieci.

Szereg uwag w tej sprawie zgłaszało wiele organizacji pozarządowych na czele z instytutem Ordo Iuris. Podpisy pod petycją do sejmowej podkomisji stałej ds. jakości kształcenia i wychowania zbiera także CitizenGo.

Projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej ma poszerzyć m.in. władcze kompetencje kuratorów podległych ministrowi. Ograniczy on też wpływ samorządów lokalnych na działanie prowadzonych przez nie szkół. Chodzi głównie o możliwość zwalniania z pracy dyrektorów, którzy będą chcieli chronić dzieci przed ideologicznymi treściami forsowanymi przez MEN.

Nowe przepisy naruszają gwarantowane konstytucyjnie uprawnienia rodziców, o czym jeszcze na etapie ministerialnych konsultacji społecznych projektu alarmowało wiele organizacji pozarządowych. Obecnie nad projektem pracuje sejmowa podkomisja stała do spraw jakości kształcenia i wychowania, która może zaproponować wykreślenie kontrowersyjnych przepisów z projektu.

Każdy z nas może się do tego przyczynić. Wystarczy podpisać petycję na stronie internetowej CitizenGo. Ustawa o systemie oświaty musi zostać zmieniona, bo Trybunał Konstytucyjny zakwestionował przepisy dotyczące zasad organizacji egzaminów. Jednak MEN wykorzystało ten obowiązek, by przemycić w projekcie nowelizacji regulacje pozwalające brutalnie narzucać szkołom ideologiczne treści, które budzą sprzeciw rodziców.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl