Deszczowo i chłodno na północy Polski; chłodno na południu kraju

Jak informuje IMGW, Europa północna będzie w zasięgu rozległego niżu znad północnej Norwegii. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżu znad Węgier. Z zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Na północy, w centrum i na wschodzie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 11 st. na wschodzie i terenach podgórskich do 16 st. na Dolnym Śląsku i na zachodzie wybrzeża. Wiatr na południu kraju na ogół słaby, poza tym umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na wybrzeżu okresami silny, od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, z wyjątkiem krańców zachodnich oraz Śląska i zachodniej Małopolski, słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 8 st. do 13 st., w kotlinach górskich od 2 st. do 7 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, na zachodnim wybrzeżu okresami silny, od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, zachodni. Na wschodnim wybrzeżu wiatr silny, od 40 km/h do50 km/h, w porywach do 95 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl