fot. flickr.com

Dziś zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, od Wysp Brytyjskich po Europę środkową i południowo-wschodnią pogodę kształtować będą wyże. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z układami frontów.

Polska znajdzie się po wpływem słabnącego wyżu, a na północy kraju zaznaczy się ciepły front atmosferyczny związany z niżem znad Skandynawii. Przejściowo napłynie nieco cieplejsze polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

W czwartek przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na Pomorzu przejściowo wzrastające do dużego i tam możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 10, 13 st. na północy do 14, 16 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, zachodni.

W nocy z czwartku na piątek na przeważającym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy Polski stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia opadów deszczu. Temperatura minimalna od 1, 3 st. na południowym zachodzie, 3, 5 st. na przeważającym obszarze kraju do 6°C miejscami nad morzem. W rejonach podgórskich około -1 st. Na południowym zachodzie lokalne przygruntowe przymrozki do -1 st. Wiatr na południu kraju słaby, na północy umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W piątek małe i umiarkowane, we wschodniej połowie kraju okresami duże i tam przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 na północy do 14 st. na południu. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, północno-zachodni. Na krańcach północno wschodnich porywy do 60 km/h.

W Warszawie w czwartej zachmurzenie małe i umiarkowane, w godzinach popołudniowych okresami duże. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr umiarkowany, zachodni. W piątek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj