W środę zachmurzenie małe

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski i Irlandia będą pod wpływem wyżu Azorskiego. Natomiast Bałkany i Rosja będą pod wpływem wyżu z centrum nad Uralem. A nad pozostałymi obszarami kontynentu dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska od zachodu przejdzie pod wpływ płytkiej zatoki niżowej związanej z niżem, którego ośrodek znajduje się nad Morzem Norweskim, jedynie początkowo wschodnie regiony Polski będą pod wpływem słabnącego wyżu z centrum nad Uralem. Zachodnia połowa kraju znajdzie się w strefie frontu okluzji. Z południowego zachodu napłynie nieco cieplejsze, polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie i na Pomorzu umiarkowane i duże. Na zachodzie i na Pomorzu okresami słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, miejscami deszczu. Temperatura maksymalna od 0 do 2 st., jedynie na zachodnim Pomorzu cieplej, od 1 do 4 st. Wiatr z kierunków południowych, słaby, miejscami umiarkowany, na krańcach północnych umiarkowany i dość silny, porywisty.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, we wschodniej połowie Polski początkowo miejscami małe. W zachodniej połowie kraju słabe opady deszczu, mżawki, deszczu ze śniegiem lub śniegu. Gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna we wschodniej połowie kraju od -6 do -2 st., w zachodniej od -2 do 1 st., a na wybrzeżu i zachodnim Pomorzu od 1 do 4 st. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków południowych, na krańcach północnych przeważnie umiarkowany, południowo-zachodni.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu, mżawki, deszczu ze śniegiem lub śniegu. Rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 0 do 4 st., na zachodnim Pomorzu od 4 do 6 st., w dolinach karpackich od -2 do 0 st. Wiatr słaby, zmienny, na północy słaby i umiarkowany z kierunków północnych.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl