fot. flickr

W sobotę zachmurzenie przeważnie duże i miejscami słabe opady deszczu

Północna i wschodnia część Europy będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Islandią i Zatoka Botnicką, w strefie frontów atmosferycznych. Na południu i południowym zachodzie kontynentu pogodę będzie kształtował wyż znad Atlantyku i Francji. 

Polska znajdzie się w zasięgu zatoki niżu, w strefie frontów atmosferycznych. Z południowego zachodu będzie napływała ciepła, polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie przeważnie duże i miejscami słabe opady deszczu, jedynie na wschodzie początkowo deszczu ze śniegiem lub śniegu, a w Karpatach powyżej 1000 m n.p.m. opady śniegu, prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej, zwłaszcza w Bieszczadach o 10 cm. Przejściowo w niższych partiach Karpat możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od 3 st.,4 st. na wschodzie do 8 st., 9 st. na zachodzie i na wybrzeżu. W dolinach karpackich od 0 st. do 3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni. Porywy wiatru do 65 km/h, na wybrzeżu i wysoko w górach do 90 km/h. Wysoko w Karpatach miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Z soboty na niedzielę zachmurzenie duże, miejscami opady deszczu, na południowym wschodzie i wschodzie gdzieniegdzie deszczu ze śniegiem. Początkowo w niższych partiach Karpat możliwy opad marznący, powodujący gołoledź. Wysoko w Tatrach opady śniegu. W Bieszczadach może spaść do 15 mm deszczu. Temperatura minimalna od 2 st. lokalnie na południowym wschodzie, do 6 st. w centrum i do 8 st. na północnym zachodzie.

PAP/RIRM

drukuj