fot. flickr.com

W całej Polsce pogodnie i ciepło

Jak informuje IMGW, znad północnej Rosji, przez Białoruś po zachodnie morze Śródziemne rozciągał się będzie rozległy, ale słaby wyż, nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą układy niskiego ciśnienia.

Polska będzie pod wpływem słabnącego wyżu znad północno-zachodniej Rosji. Z północy nad wschodnią część kraju napłynie nieco chłodniejsze powietrze, zachodnia pozostanie w nieznacznie cieplejszej masie powietrza polarno-morskiego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie spadać.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy lokalnie początkowo duże. Temperatura maksymalna od 17 st. na północnym wschodzie, około 22 st. w centrum do 25 st. na zachodzie, w rejonach podgórskich i na wybrzeżu od 15 st. do 21 st. Wiatr słaby, na Pomorzu słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, na południowym wschodzie i wschodzie kraju wschodni.

W nocy z środy na czwartek zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane. Temperatura minimalna w zachodniej połowie kraju od 10 st. do 13 st., we wschodniej od 6 st. do 11 st., w dolinach podkarpackich od 3 st. do 7 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj