Prognoza pogody

Jak informuje IMGW, wschodnia oraz północno-zachodnia Europa będą pod wpływem ośrodków niskiego ciśnienia z centrami nad Rosją oraz północnym Atlantykiem. Pozostały obszar będzie pod wpływem wyżu z centrami nad Włochami, Morzem Czarnym oraz Morzem Barentsa.

Polska będzie stopniowo dostawać się pod wpływ niżu z centrum nad północnym Atlantykiem. Wschodnia część kraju pozostanie w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego, pozostały obszar znajdzie się w ciepłej masie powietrza polarno-morskiego.

Dziś w północnej części kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe przelotne opady deszczu. W południowej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane.

Temperatura maksymalna od 16 st. do 20 st., jedynie w kotlinach karpackich oraz na obszarze od Pomorza Gdańskiego przez Warmię i Mazury po Suwalszczyznę i Podlasie chłodniej, od 12 st. do 16 st. Wiatr słaby, w zachodniej połowie kraju wzmagający się do umiarkowanego, a na wschodnim wybrzeżu okresami dość silny. Wiatr z kierunków południowych, na wschodzie początkowo zmienny.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, jedynie na południowym wschodzie małe i umiarkowane. Na zachodzie, północy i w centrum miejscami opady deszczu. Temperatura minimalna od 6 st. do 11 st. Wiatr z kierunków południowych, słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany i dość silny. Na południowym zachodzie wiatr porywisty.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 16 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

PAP

 

drukuj