fot. PAP

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa Północna i Centralna będą pozostawały w zasięgu wyżu z centrum nad Skandynawią. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu układów niżowych i towarzyszącym im frontów atmosferycznych.

Polska będzie w zasięgu wyżu znad Skandynawii, w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i pozostanie bez zmian.

W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami możliwy wzrost zachmurzenia do dużego. Temperatura maksymalna od 8 st. miejscami na północy i krańcach wschodnich kraju do 12 st. na zachodzie; nad morzem i w terenach podgórskich od 6 st. do 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-wschodni.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy okresami duże. Temperatura minimalna od -3 st. lokalnie na południu do 1 st. na zachodzie, w rejonach podgórskich od -4 st. do -2 st., nad morzem od 2 st. do 4 st. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany i porywisty, północno-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl