fot. flickr.com

W piątek deszcz jedynie na północy kraju

Jak podaje IMGW, północna połowa Europy będzie w zasięgu rozległego układu niżowego z głównym ośrodkiem w rejonie Szetlandów oraz związanych z nim frontów atmosferycznych. Pozostała część kontynentu znajdzie się pod wpływem wyżów.

Północna połowa Polski będzie na skraju niżu, pozostałą część kraju obejmie obszar podwyższonego ciśnienia rozciągający się od Azorów po Bałkany. Z zachodu na wschód przemieści się ciepły front atmosferyczny, a wzdłuż wybrzeża ułoży się front chłodny. Z południowego zachodu napłynie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie się wahało.

W piątek w północnej połowie kraju zachmurzenie będzie umiarkowane i duże – głównie na wybrzeżu i Pomorzu, gdzie wystąpią również opady deszczu. Na pozostałym terenie zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 11 st. na Suwalszczyźnie do 17 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr umiarkowany, na północy kraju i terenach podgórskich okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, na Pogórzu Karpackim do 70 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w Tatrach porywy wiatru do 110 km/h, w Sudetach do 100 km/h.

W nocy z piątku na sobotę w województwach północnych zachmurzenie ma być na ogół duże, miejscami opady deszczu. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 9 st. na wschodzie i południu do 13 st. na zachodzie i wybrzeżu zachodnim, w rejonach podgórskich od 7 do 9 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem do 70 km/h, na terenach podgórskich Karpat do 75 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach porywy do 110 km/h.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl