Ciepła i deszczowa niedziela

Jak informuje IMGW, Europa Wschodnia oraz częściowo Zachodnia znajduje się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże.

Polska znajduje się w zasięgu klina wyżu znad Skandynawii, po południu od zachodu nasuwać się zacznie nad obszar kraju zatoka niżowa z ciepłym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w nieco chłodniejszym powietrzu polarnym, morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, liczne burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm, a na południu miejscami do 40 mm. Temperatura maksymalna od 23 st., 25 st. na północy do 30 st., 31 st. w centrum i na południu, a na wybrzeżu od 21 do 23 st. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, przeważnie południowo-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl