fot. Paweł Palembas

Słonecznie w całej Polsce

Jak informuje IMGW, wschodnia i północno-wschodnia Europa będzie w zasięgu wyżu znad Białorusi, pozostałe rejony kontynentu znajdą się pod wpływem rozległego niżu z ośrodkami nad północnym Atlantykiem i Zatoką Biskajską.

Polska będzie pomiędzy wyżem znad Białorusi a zatoką niżu znad Biskajów. Pozostaniemy w chłodniejszym powietrzu pochodzenia arktycznego, jedynie nad południowo-zachodnią część kraju zacznie napływać cieplejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i powoli będzie spadać.

We wtorek na zachodzie i południowym zachodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie okresami duże. Temperatura maksymalna od 15 st.C na Podkarpaciu do 19 st.C miejscami na Dolnym Śląsku, Mazowszu oraz Warmii, chłodniej na Półwyspie Helskim oraz w miejscowościach pogórskich: od 12 st.C do 14 st.C.

Wiatr będzie umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na przeważającym obszarze kraju do 65 km/h oraz do 70 km/h na Kujawach i Pomorzu Gdańskim, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 85 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na zachodzie i południu przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 5 st.C na Podhalu i st.C miejscami na wschodzie do 10 st.C nad morzem i na południowym zachodzie oraz do 11 st.C na Nizinie Szczecińskiej. Wiatr będzie umiarkowany, porywisty, na południu kraju w porywach do 55 km/h, w Kotlinie Kłodzkiej do 65 km/h, południowo-wschodni. Na szczytach Sudetów wiatr w porywach do 70 km/h, w Tatrach do 90 km/h.

PAP/RIRM

drukuj