Polska w zasięgu wyżu w dość suchym powietrzu

Jak informuje IMGW, Europa północna i południowo-zachodnia będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostała część kontynentu obejmować będzie obszar wysokiego ciśnienia, związany z wyżem znad Irlandii oraz wyżem znad centralnej Rosji. Polska będzie w zasięgu wyżu rosyjskiego w dość suchym powietrzu polarnokontynentalnym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1018 hPa i będzie spadać.

W czwartek na południowym wschodzie Polski zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna: na południowym wschodzie od 5 st. do 8 st., na pozostałym obszarze kraju od 8 st. na wschodzie do 14 st. na zachodzie. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe, na południu i południowym wschodzie Polski przeważnie umiarkowane. Na południu lokalnie mgły zmniejszające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -4 st. do 0 st., na wybrzeżu do 1 st., a w rejonach podgórskich od -6 st. do -4 st. Wiatr słaby, zmienny.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy Polski wzrastające do dużego. Po południu na Pomorzu miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 st., 10 st. na Wybrzeżu i na wschodzie Polski do 11 st., 13 st. na pozostałym obszarze, tylko w rejonach podgórskich około 7 st. Wiatr słaby, na Wybrzeżu umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, zmienny. W piątek zachmurzenie małe, w południe wzrastające do umiarkowanego, a wieczorem możliwe zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj