W niedzielę pochmurno

Jak informuje IMGW, Skandynawia, Wyspy Brytyjskie i Półwysep Iberyjski są w zasięgu niżów. Pozostałe obszary Europy są pod wpływem słabych wyżów. Polska jest skraju rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Skandynawią i Morzem Norweskim, jedynie na południu kraju zaznacza się wpływ słabego klina wyżowego.

Przez obszar kraju, z zachodu na wschód przemieszcza się, mało aktywny front atmosferyczny. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm, na Lubelszczyźnie do 30 mm, a na Śląsku, w Małopolsce i na Kielecczyźnie do 40 mm.

Temperatura maksymalna od 21 st., 24 st. na krańcach północnych i zachodnich do 31 st. na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany południowo-zachodni i zachodni, w rejonie burz porywy do 80 km/h.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W czasie burz porywy do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl