Napływać będzie chłodna masa powietrza

Jak informuje IMGW, Europa północno-zachodnia i południowo-wschodnia znajdować się będzie pod wpływem niżów z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze pogodę kształtować będą wyże znad Atlantyku i Rosji. Polska znajdować się będzie w zasięgu klina wyżu znad Atlantyku. Z zachodu napływać będzie chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosnąć.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i północy Polski możliwe słabe opady śniegu lub śniegu z deszczem. Miejscami silne zamglenia, a rano i przed południem także i mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temp. maks. przeważnie od 0 do 3 st., jedynie w rejonach podgórskich miejscami -2, -1 st. Wiatr słaby, miejscami umiarkowany, a na wybrzeżu, zwłaszcza zachodnim, chwilami dość silny, przeważnie południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. Na ogół bez opadów, jedynie na Pomorzu Zachodnim, w drugiej części nocy, miejscami pojawią się słabe opady śniegu. W południowej połowie kraju silne zamglenia i miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, które lokalnie mogą osadzać szadź. Temp. min. przeważnie od -5 do -1 st., mroźniej, do -6 st., lokalnie w rejonach podgórskich i na krańcach wschodnich, a w strefie nadmorskiej cieplej, miejscami do 1 st. Wiatr na południowym wschodzie kraju słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, południowo-zachodni, a na wybrzeżu wzmagający się do dość silnego, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

W środę w południowo-wschodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, w północno-zachodniej przeważnie duże i przemieszczające się od północnego zachodu w głąb kraju opady początkowo śniegu, potem deszczu ze śniegiem, a lokalnie na zachodzie także i deszczu. Rano, zwłaszcza na południowym wschodzie i południu, jeszcze miejscami mgły, ograniczające widzialność do 100 m. Temp. maks. od -1, 0 st. na krańcach wschodnich do 2, 3 st. na zachodzie i północnym zachodzie. Wiatr na przeważającym obszarze kraju umiarkowany i dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni, jedynie na południowym wschodzie kraju wiatr początkowo słaby, zmienny. Wiatr w porywach osiągać może 65 km/h, a w strefie nadmorskiej lokalnie 80 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu ze śniegiem lub deszczu. Temp. maks. 1 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami możliwa mgła, ograniczająca widzialność do 300 m. Temp. min. -2 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temp. maks. 0 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl