fot. flickr.com

W Polsce zachmurzenie umiarkowane

Jak podaje IMGW, Europa wschodnia, północno-wschodnia i północno-zachodnia będzie w zasięgu niżów. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będzie rozległy układ wyżowy. Polska będzie w zasięgu wyżu z centrami nad Francją i Niemcami, w chłodnym powietrzu polarnym arktycznym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie powoli rosło.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Na północnym-wschodzie oraz na północy przelotne opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu. Na zachodzie i południowym zachodzie miejscami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4 st. na wschodzie do 9 st. na północnym zachodzie i nad morzem, a w rejonach podgórskich od 0 st. do 5 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, miejscami porywisty, we wschodniej połowie Polski w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr silny, w porywach do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże. Miejscami opady deszczu, na wschodzie kraju deszczu i deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 0 st. na wschodzie, 2 st. w centrum, do 8 st. na północnym-zachodzie oraz na wybrzeżu, w rejonach podgórskich Karpat lokalnie -3 st. Wiatr umiarkowany, na północnym-zachodzie okresami porywisty, zachodni i południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 60 km/h.

W środę zachmurzenie duże i całkowite. Okresami opady deszczu, wysoko w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 5 st. na południowym wschodzie do 8 st. w centrum i 12 st. na północnym-zachodzie, w rejonach podgórskich od 4 st. do 7 st. Wiatr przeważnie umiarkowany, na Pomorzu porywisty, na wybrzeżu w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, północno-zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie przeważnie duże, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 2 st. Wiatr umiarkowany, zachodni. W srodę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj