Rosjanie chcą budować gazociąg w miejscu katastrofy smoleńskiej

W miejscu katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku Rosjanie planują budować gazociąg. Pojawiło się już ogrodzenie i tablice ostrzegawcze.

Wstęp na miejsce katastrofy polskiego samolotu pod Smoleńskiem jest zabroniony. Teren jest ogrodzony, a zawieszone tablice ostrzegawcze informują, że prowadzone są na nim prace poszukiwawczo-konstrukcyjno-montażowe związane z budową magistrali gazociągowej.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski ocenił sytuację bardzo krytycznie. Wskazał, że miejsce katastrofy powinno być poświęcone pamięci o tych, którzy tam zginęli. Zdaniem marszałka Karczewskiego błędem było przede wszystkim to, że Platforma Obywatelska nie „ściągnęła” do Polski wraku Tupolewa. Dziś jest coraz trudniej cokolwiek wyegzekwować, a samo miejsce katastrofy prawdopodobnie zostanie zatarte.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl