Młodzież upamiętni ofiary katastrofy smoleńskiej

W Tomaszowie Lubelskim trwa kolejna Spartakiada Dzieci i Młodzieży Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Setki młodych ludzi swym udziałem w wydarzeniu uczczą pamięć ofiar tragedii.

Od godziny 10.00 trwają uroczystości poprzedzające Spartakiadę, z Mszą św. i złożeniem wieńców pod pomnikiem upamiętniającym zamordowanych na wschodzie (cmentarz parafialny w Tomaszowie Lubelskim, ul. Lwowska). Po ich zakończeniu uczestnicy rozpoczną zmagania w 16-stu konkurencjach biegowych oraz turniejach: piłki ręcznej, siatkowej, nożnej i w szachach. Zawody odbędą się  na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji „TOMASOVIA”.

Poseł Sławomir Zawiślak, jeden z inicjatorów wydarzenia, zaznacza że oprócz hartu ducha, ważnym jest, by młode pokolenie wiedziało i pamiętało, mogło pochylić się nad wydarzeniami z 10 kwietnia 2010 roku.

– Powstał pomysł, aby uczcić pamięć 96 ofiar tragedii smoleńskiej na czele z panem prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką, z jednej strony uczestnicząć we Mszy św., w modlitwie, w uroczystościach patriotyczno-religijnych, z drugiej strony na zasadzie podniesienia tego trudnego momentu historii narodu poprzez pamięć w zawodach sportowych. Będziemy mieli 16 konkurencji dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Będzie turniej siatkarski, piłki ręcznej dla chłopców jak i dziewczyn, turniej piłki nożnej i szachy – mówi poseł Sławomir Zawiślak.

Zawody od trzech lat formują patriotycznie, przypominają dzieciom oraz młodzieży o rocznicy katastrofy,  popularyzując jednocześnie sport i współzawodnictwo.

Regulaminy III Zamojskiej Spartakiady pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej

RIRM 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl