EKO ENERGIA domaga się zwrotu darowizny

Spółka EKO ENERGIA domaga się od władz gminy Krasnopol zwrotu darowizny. Swoją decyzję argumentuje „rażącą niewdzięcznością” gminy. Jak informuje „Nasz Dziennik” chodzi o kwotę blisko 400 tys. zł, którą spółka przeznaczyła na budowę dróg i oświatę.

W piśmie inwestor podkreślił jednak, że darowizna jest elementem „wdzięczności” za możliwość dojazdu do miejsc planowanej inwestycji farm wiatrowych. Tymczasem gmina przyjęła uchwałę w której zapisano,  że farmy wiatrowe jeśli staną to wyłącznie w odległości nie mniejszej niż 2 km od zabudowań.

Poseł Andrzej Adamczyk podkreśla, że sytuacja ta pokazuje wielki stopień korupcji w państwie polskim. Dodaje również, że konieczna jest skrupulatna rewizja.

– Każda gmina, w sposób szczególny włodarze każdej gminy i jej mieszkańcy powinni patrzeć na tak zwanych inwestorów elektrowni wiatrowych. To przecież w imieniu inwestorów zza oceanu z olbrzymim kapitałem, funkcjonują polskie firmy. Warto przyglądać się wszystkim ruchom, które traktują Polskę jako bantustan, gdzie można kupić wszystkich i wszystko. Sprzyja temu niestety PO. Rząd Donalda Tuska blokuje przyjęcie jasnych, precyzyjnych przepisów, które uniemożliwiłyby tego typu działania – powiedział poseł Andrzej Adamczyk.

Od września ub.r. trwa ogólnopolska kontrola NIK dot. budowy lądowych elektrowni wiatrowych w latach 2009-2013. Dokumenty związane z wiatrakami sprawdzali też funkcjonariusze CBA. Jednak nie przekazali informacji o wynikach działań.

RIRM

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl