RBN rozpatrzy niektóre wątki śledztwa smoleńskiego

Rada Bezpieczeństwa Narodowego zajmie się dziś niektórymi wątkami śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. W posiedzeniu weźmie udział prokurator generalny Andrzej Seremet oraz Minister Spraw Wewnętrznych Jacek Cichocki.

Podczas spotkania poruszony zostanie temat ewentualnych wpływów zewnętrznych na to, co się dzieje wokół śledztwa dotyczącego katastrofy smoleńskiej. Wnioskował o to lider Klubu Parlamentarnego Solidarna Polska Zbigniew Ziobro.

– „Zwróciłem uwagę, że państwa trzecie, konkretnie Rosja, starają się wykorzystać tę sprawę do tego, aby destabilizować sytuację w Polsce; dzielić Polaków. Najlepiej świadczy o tym fakt nie zwracania przez Rosjan wraku i czarnej skrzynki; co budzi coraz większe napięcie i spory polityczne w naszym kraju. Jak widać, jest to w interesie Rosji, aby tak działać – powiedział Zbigniew Ziobro.

Lider SP zapowiedział też, że podczas posiedzenia Rady złoży propozycje dotyczące przyspieszenia procesu sprowadzania do Polski wraku samolotu oraz czarnych skrzynek i wszystkich dowodów istotnych dla śledztwa.

– „Złożę konkretne propozycje, które mają na celu istotne przyspieszenie sprowadzenia do Polski wraku samolotu i czarnej skrzynki oraz wszystkich dowodów istotnych dla rozpoznania tej sprawy. Nie będę uzasadniał dlaczego i jak ważne jest to dla sytuacji uspokojenia  napięcia w kraju i dla profesjonalnego prowadzenia śledztwa, by organa procesowe w Polsce miały bezpośredni kontakt z dowodami”– dodał Zbigniew Ziobro.

Podczas posiedzenia prezydent powoła również wicepremiera Janusza Piechocińskiego w skład RBN.

 

Wypowiedź posła Zbigniewa Ziobro:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl