40. miesięcznica katastrofy smoleńskiej

Mija dziś 40 miesięcy od katastrofy rządowego Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem. Jak każdego 10 dnia miesiąca, tak i dziś odbywają się uroczystości upamiętniające ofiary tej katastrofy.

Rano, o godz. 8.00 jak co miesiąc, w warszawskim kościele seminaryjnym będzie sprawowana Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej. W Eucharystii będzie uczestniczyć m.in. delegacja polityków PiS z prezesem Jarosławem Kaczyńskim na czele.

Po nabożeństwie nastąpi przemarsz przed Pałac Prezydencki, gdzie odmówiona zostanie modlitwa za zmarłych, złożone kwiaty i zapalone znicze. Następnie delegacja PiS uda się na Cmentarz Wojskowy na warszawskich Powązkach, gdzie spoczywa najwięcej ofiar katastrofy smoleńskiej.

Wieczorem w Archikatedrze pw. św. Jana Chrzciciela w Warszawie będzie sprawowana Eucharystia w intencji ofiar katastrofy, a po niej – Marsz Pamięci, który przejdzie przed Pałac Prezydencki.

W Krakowie o godz. 17.30 w Archikatedrze Wawelskiej także zostanie odprawiona Msza św. w intencji śp. Pary Prezydenckiej – Lecha i Marii Kaczyńskich oraz wszystkich ofiar tragedii smoleńskiej. Po Eucharystii odbędzie się przejście pod Krzyż Narodowej Pamięci – Krzyż Katyński, tam zostaną złożone kwiaty oraz nastąpi zapalenie 96. białych i czerwonych zniczy oraz modlitwa i rozważania poświęcone pamięci ofiar i Polsce.

Na Starym Rynku w Bydgoszczy o 17.30 będzie miało miejsce ułożenie krzyża z kwiatów, o 17.50 odbędzie się przemarsz. Natomiast o 18.00 w kościele oo. Jezuitów sprawowana będzie Eucharystia w intencji ofiar.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl