Nieznane nagrania rozmów z TU-154 zostaną udostępnione we wrześniu

Jeszcze w tym miesiącu zostaną udostępnione nieznane nagrania rozmów załogi TU 154M – zapowiedział na łamach „Rzeczpospolitej” minister obrony narodowej Antonii Macierewicz. Szef MON-u podkreślił, że rzucą one nowe światło na katastrofę. Zaznaczył też, że nagrania nie pochodzą z pokładu polskiego samolotu i każdy będzie mógł ich wysłuchać.

Materiały mają zostać ujawnione przez podkomisję, którą ministerstwo powołało do ponownego zbadania katastrofy smoleńskiej.

Europoseł Beata Gosiewska, wdowa po wicepremierze Przemysławie Gosiewskim, który zginął pod Smoleńskiem, mówi, że rodziny patrzą z nadzieją na efekty prac tego zespołu.

Sam fakt powstania tej podkomisji odebrałam jako nadzieję na to, że dojdziemy kiedyś do prawdy. Dlatego, jeżeli są nowe nagrania, które rzucają nowe światło, jest to dla nas wzmocnienie tej nadziei, że prawdę można poznać. Będziemy mieli również spotkanie z podkomisją. Mam nadzieję, że zanim usłyszy to opinia publiczna, my to usłyszymy – wskazuje Beata Gosiewska.

10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka, wielu wysokich urzędników państwowych i wszyscy najważniejsi dowódcy wojskowi.

RIRM

drukuj