Dr J. Bukowski o płk. Mazgule: Nie powinien wypowiadać słów zniesławiających jakiekolwiek wyznanie religijne

Harcerze domagają się od Związku Harcerstwa Polskiego usunięcia z szeregów płk. Adama Mazguły, który znany jest z wychwalania stanu wojennego oraz udziału w antyrządowych manifestacjach. B. członek PZPR w ostatnich dniach po raz kolejny zszokował opinię publiczną. Do walki z PiS Mazguła wykorzystał śmierć Piotra S., który dokonał samospalenia.

Na jednym z portali społecznościowych Adam Mazguła napisał:

„Pan Piotr, oddał wszystko co miał najcenniejszego, życie. Wybrał męczeńską śmierć w imię wolności, nie dla siebie, dla innych ludzi. Jakże groteskowa wydaje się wymuszona śmierć na krzyżu zbawcy świata w obliczu tego samospalenia. Zwykły szary człowiek, a tak niezwykły”. 

Wpis ten wywołał oburzenie osób związanych od lat z harcerstwem. Dr Jerzy Bukowski, harcmistrz od dawna apeluje do ZHP o usuniecie Adama Mazguły ze struktur.

– Trudno komentować wypowiedź moralnego troglodyty, który nawet jeżeli jest osobą niewierzącą w żadnego Boga, osobą, która kpi sobie z religii, nie powinien wypowiadać słów zniesławiających jakiekolwiek wyznaje religijne – komentuje dr Jerzy Bukowski, publicysta historyczny.

Płk. Adam Mazguła jest działaczem tzw. Komitetu Obrony Demokracji. Wielokrotnie uczestniczył w antyrządowych manifestacjach. Podczas jednej z pikiet nazwał stan wojenny „kulturalnym wydarzeniem”.

RIRM

drukuj