fot. wPolityce.pl

[TYLKO U NAS] Dr Bukowski: Popeerelowskie sieroty zacierają teraz ręce, że prezydent zawetował tzw. ustawę degradacyjną

Różne sieroty po PRL-u z tzw. ustawy degradacyjnej na pewno nie będą zadowoleni. Oni teraz zacierają ręce, że prezydent ją zawetował – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja dr Jerzy Bukowski, rzecznik Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych.

– Żadna ustawa wszystkich nie zadowoli. Mam nadzieję, że pan prezydent mówiąc o tym, że chciałby, aby poprawiona tzw. ustawa degradacyjna zadowoliła wszystkich i nie dzieliła społeczeństwa, ma na myśli społeczeństwo składające się z Polaków, w takim rozumieniu, że są to ludzie działający zgodnie z polską racją stanu. Różne sieroty po PRL-u na pewno z tej ustawy nie będą zadowoleni. Oni teraz zacierają ręce, że prezydent ją zawetował. Uważam, że jest to tylko etap w tym postępowaniu – zaznaczył gość Radia Maryja.

Nie może być tak, że sowieccy generałowie noszą – nawet pośmiertnie – polskie ordery – dodał.

– Skoro generałem ma być – czy już został – Kukliński, Karski i inni, to generałami nie mogą być członkowie WRON – Jaruzelski, Kiszczak czy Siwicki, którzy byli sowieckimi generałami. Dlaczego więc mają nosić w niepodległej Polsce – nawet pośmiertnie – polskie stopnie wojskowe i polskie ordery? Dlaczego w dalszym ciągu prezydent Duda nie odebrał 80 osobom, których listę z uzasadnieniem zgłosił mu szef Urzędu ds. Kombatantów Jan Józef Kasprzyk, orderów Virtuti Militari, ludziom, którzy wysługiwali się sowietom i mordowali żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego? Mam nadzieję, że – bardzo szybko, bo inaczej prezydent Andrzej Duda będzie mało wiarygodny – nastąpi spotkanie przez niego zapowiedziane z szefem MON, szefem Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz z przedstawicielami organizacji kombatanckich osób pokrzywdzonych w stanie wojennym. Tam minister Kasprzyk również przypomni prezydentowi kwestię nieodebranych jeszcze orderów Virtuti Militari, Orła Białego dla niektórych ludzi, którym on się nie należy, i że będzie to jeden z elementów dalszego prowadzenia tej polityki historycznej – wskazał dr Jerzy Bukowski.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem dr. Bukowskiego można odsłuchać [tutaj].

 

 

RIRM

 

 

 

 

 

 

drukuj