Nad Polską pełnia lata

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia będzie pod wpływem wyżu znad Atlantyku. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie na skraju niżu znad północno-zachodniej Rosji. W ciągu dnia nad południowo-zachodnie rejony nasunie się płytka zatoka z pofalowanym frontem atmosferycznym. Z zachodu napływać będzie ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

Zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na południowym zachodzie, w Beskidzie Śląskim i Żywieckim oraz w Tatrach wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu, możliwe także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim do 10 mm. Temperatura maksymalna od 24°C na Suwalszczyźnie i krańcach północno-zachodnich do 31 st. na Dolnym Śląsku i w Opolskim oraz na Ziemi Lubuskiej. Chłodniej nad morzem: od 19 st. do 22 st. Wiatr umiarkowany, na południowym zachodzie przed południem słaby, zachodni, tylko na wybrzeżu północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek w województwach północno-wschodnich oraz na Podkarpaciu zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, w województwach południowych okresami duże i tam przelotne opady deszczu, a na południowym zachodzie także zanikające burze. Słaby przelotny deszcz możliwy także na Pomorzu Zachodnim. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 12 st. do 15 st., chłodniej na Suwalszczyźnie: 11 st., a cieplej miejscami na Śląsku: 16 st., 17 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl