fot. Paweł Palembas

W Polsce deszczowo, szczególnie po południu

Jak informuje IMGW nad Europą będzie dominował rozległy wyż z centrum nad Skandynawią, jedynie krańce zachodnie, północno-wschodnie oraz południowo-zachodnie znajdować się będą pod wpływem płytkich niżów.

Polska znajdować się będzie pod wpływem wyżu znad Skandynawii, z północnego wschodu napływać będzie chłodna masa powietrza arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego i okresami przelotne opady deszczu. Najwięcej opadów w centrum i na zachodzie kraju, a na południowym zachodzie możliwe również burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 16 st. do 19 st., chłodniej w rejonach podgórskich – od 14 st. do 16 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie umiarkowane i duże, okresami słabe opady deszczu, tylko na północnym wschodzie kraju zachmurzenie małe. W kotlinach podgórskich miejscami mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna: na północnym wschodzie od 5 st. do 7 st., w centrum około 10 st., a na wybrzeżu i na południu kraju od 11 st. do 13 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni.

PAP/RIRM

drukuj